Depilacja laserowa - Trwałe usuwanie owłosienia

Strona główna / Service Post / Depilacja laserowa

Laserowe usuwanie zbędnego owłosienia
99zł
Czas trwania: 30 minutes

Zabieg depilacji laserowej, w naszym gabinecie kosmetologii estetycznej w Szczecinie, wykonywany jest na najnowszej generacji urządzeniu E-light System.

Urządzenie E-light System łączy zalety terapii intensywnym światłem impulsowym (IPL), która jest wspomagana falami radiowymi (RF). Emitują one impulsy silnego światła oraz radiofal jednocześnie, dzięki czemu fotodepilacja jest bardziej skuteczna. Ma ona zdecydowaną przewagę nad tradycyjnym IPL-em, który nie radzi sobie z usuwaniem jasnych włosów głównie u osób z ciemną karnacją lub opaloną skórą.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego urządzenia E-light System, depilacja laserowa jest bardziej efektywna oraz bezpieczniejsza niż przy użyciu tradycyjnego lasera. System chłodzenia osłania powierzchnię skóry przed uszkodzeniem i zmniejsza niepożądane odczucia.

Podczas tego zabiegu następuje całkowite zniszczenie cebulki włosa oraz zablokowanie procesu formowania się nowego mieszka włosowego. Przy zabiegu fotodepilacji istotną rolę odgrywa cykl wzrostu włosów, które przecież nie rosną równomiernie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (to włosy widoczne na skórze) i to one właśnie reagują na światło E-light System; inne są w fazie „uśpienia”, która ma różny okres trwania (3-8 tygodni). Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu włosa, dlatego też – aby usunąć większość owłosienia – zabiegi muszą być powtarzane minimum 3-4 razy.

Musimy więc liczyć się z tym, że trwałe usuwanie owłosienia to nie czynność jednorazowa. Po pierwszym zastosowaniu fotodepilacji następuje od 10 do 40% utraty włosów. Konieczne jest zatem przeprowadzenie serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych (średnio co 4 – 8 tygodni), co jest uzależnione od miejsca wykonywania zabiegu oraz indywidualnych predyspozycji każdej osoby.

 

Na ilość zabiegów ma wpływ wiele czynników:

fototyp skóry

charakterystyka owłosienia depilowanej okolicy

płeć

wiek

poziom hormonów każdej osoby poddającej się fotoepilacji

Przygotowania przed zabiegiem:

włosy należy ogolić maszynką dzień max 2 dni przed zabiegiem (z wyjątkiem włosów na twarzy),

miesiąc przed zabiegiem nie wykonywać depilacji woskiem, depilatorem, pensetą oraz nie wykonywać zabiegów złuszczających

nie opalać się na słońcu albo w solarium przed zabiegiem, w przypadku mocnej opalenizny do 28 dni przed zabiegiem (opalona skóra absorbuje zbyt dużą ilość energii świetlnej),

w przypadku stosowania kremów z retinolem, witaminą C lub kwasami owocowymi, należy je odstawić na miesiąc przed zabiegiem

tydzień przed zabiegiem nie przyjmować leków i ziół fotouczulających (np. dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp) oraz soków z beta karotenem

bezpośrednio przed zabiegiem skóra powinna być umyta i niczym nie smarowana

Zalecenia po zabiegowe:

należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi, zakrywając poddane zabiegowi części ciała lub używać kremów do opalania z wysokim filtrem (od 30SPV)  przez okres 4 tygodni od wykonania zabiegu, nie zażywać środków fotouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, niektóre leki).

Przeciwwskazania do zabiegu:

ciąża, karmienie piersią,

choroby skóry (np. bielactwo, łuszczyca),

opryszczka,

nadwrażliwość skóry na światło,

nowotwory skóry, cukrzyca, epilepsja,

implanty wewnątrz ciała,

leczenie retinoidami (należy odstawić 6 miesięcy przed zabiegiem),

stosowanie steroidów lub kosmetyków zawierających hormony w okresie ostatnich 3 miesięcy.

czas zabiegu: 5 min – 90 min.

Po przyjściu do gabinetu nasz personel poprosi Cię o wypełnienie karty klienta w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu. Można się z nią zapoznać pobierając ją z naszej strony. Na zabieg można już przyjść z wypełnioną kartą co ułatwi personelowi przebieg zabiegu i skróci jego czas.

Zobacz również:

Gabinet Kosmetologii Estetycznej

Szczecin

Słowackiego 8, Chłodna 1

tel: 883010606