Usuwanie blizn

Strona główna / Service Post / Usuwanie blizn

Usuwanie blizn
Czas trwania: 30 minut

Blizny bardzo często są problemem nie tylko estetycznym, ale także tkankowym. Niejednokrotnie mają negatywne konsekwencje zdrowotne, przyczyniają się do problemów z samoakceptacją oraz obniżają komfort życia.

ScarINK jest metodą opracowywania blizn, która łączy w sobie mikronakłucia, techniki manualne i pielęgnację okołozabiegową.
Zabieg polega na nakłuciu skóry igłą pod odpowiednim kątem. Czynność ta wyzwala wiele procesów immunologicznych, odpowiedzialnych za przebudowę skóry. W zależności od rodzaju blizny, stosujemy odpowiednią technikę pracy igłą oraz odpowiednie kosmetyki.
W opisywanej metodzie zastosowanie znajdują także techniki manualne, takie jak masaż, które wpływają na wzrost elastyczności blizny, poprawę mikrokrążenia oraz przesuwalności tkanki. Jest to istotne w przypadku mobilizacji blizny i pobudzania jej do przebudowy.
Odpowiednia pielęgnacja okołozabiegowa podtrzymuje efekt gabinetowy oraz usprawnia proces gojenia. Należy bowiem pamiętać, że każda rana goi się lepiej w wilgotnym środowisku.
Połączenie tych trzech elementów pozwala na kompleksową i dokładną pracę z blizną:
– Po urazach/ wypadkach
– Po mastektomii
– Po cesarskim cięciu
– Po trądziku
– Po przeszczepach
– Po oparzeniach
– Po ospie
– Zrosty
– Odbarwienia
– Zameczki
– Rozstępy
Przeciwwskazania:
– ciąża i laktacja
– Kuracja retinoidami
– Czynna infekcja wirusowa, bakteryjna lub grzybicza
– Choroby nowotworowe
– Choroby autoimmunologiczne
– Stany chorobowe
– Skłonność do keloidów