Bańka chińska

Strona główna / Service Post / Bańka chińska

Pozbądź się cellulitu i zbędnych kilogramów
120 zł
Czas trwania: 45 minut

Popularność, jaką cieszy się zabieg stawiania baniek, przyniosła bańkom chińskim nowe zastosowanie. Bańki zaczęły być używane w masażu leczniczym, który polega na przesuwaniu naczynek po bolesnych miejscach na ciele. W efekcie łagodzimy ból, odprężamy się i relaksujemy jednocześnie. Taki masaż wykonywany jest po nałożeniu na skórę olejku, który pełni funkcję amortyzującą.

Dużo większym zainteresowaniem w temacie baniek chińskich cieszy się masaż na odchudzanie. Bańki chińskie mają zastosowanie w kosmetologii jako masaż antycellulitowy lub drenaż limfatyczny. Masowanie bańkami sprzyja poprawianiu krążenia krwi, oczyszcza organizm z toksyn i wspomaga przemianę materii.

Masaż bańką chińską to skuteczny sposób na zwalczenie cellulitu w bardzo krótkim czasie. Pobudza krążenie krwi, ujędrnia skórę.

Dzięki temu przyspieszony zostaje proces spalania tłuszczu. To sprawia, że umięśnione i obfite często w tkankę tłuszczową (bo tylko takie miejsca są całkowicie bezpieczne do stawiania baniek chińskich) uda, na których lubi pojawiać się pomarańczowa skórka, zostaną odżywione i pobudzone do pracy w spalaniu tłuszczu. Tym samym masaż bańkami jest jednym z zabiegów odchudzających.

Masaż antycellulitowy z zastosowaniem baniek chińskich trwa ok. 15-30 minut. Należy go wykonywać w seriach 10-12 zabiegów, z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie masaż wykonuje się przynajmniej raz w tygodniu. Po zabiegu w miejscu postawienia bańki pojawiają się wybroczyny, które wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów.

Z masażów bańką chińską korzystać może każdy, nie licząc kobiet w ciąży lub w okresie menstruacji, a także osób cierpiących na żylaki.