Trychologia

Strona główna / Service Post / Trychologia

Trychologia
konsultacja 100 zł

Trychologia jest dziedziną medycyny zajmującą się problemami skóry głowy i badaniem struktury włosa. Jej celem jest rozpoznanie przyczyny powstałego problemu oraz prawidłowe zdiagnozowanie przypadłości na podstawie obserwacji skóry.

U trychologa możemy skonsultować problem nawracającego łupieżu, nadmiernego wydzielania sebum, grzybicy skóry, zbytniego wypadania włosów czy łysienia.

Z medycznego badania rynku wynika, że najczęstszym problemem, z którym spotykają się trycholodzy jest przypadłość związana z wypadaniem włosów. Są to zazwyczaj pacjenci kierowani przez lekarzy dermatologów w celu szerszego zdiagnozowania problemu. Przyjęło się, że to lekarz dermatolog zajmuje się chorobami skóry ciała – w rzeczywistości to trycholog ma szersze spektrum wiedzy na temat chorób skóry głowy i w tym przypadku to on ma odpowiednią wiedzę do postawienia trafnej diagnozy. Jego zadaniem jest ustalenie przyczyny powstania stanu chorobowego oraz dobranie sposobu leczenia i pielęgnacji.

Przy leczeniu łysienia istotna jest jego klasyfikacja, odnalezienie przyczyny i określenie jego stopnia zaawansowania na podstawie zebranych informacji. Z trychologicznego punktu widzenia istnieje wiele nieinwazyjnych możliwości terapeutycznych w celu zminimalizowania problemu.

Nasz salon wychodzi temu naprzeciw proponując stworzenie systemu włosów na miarę potrzeb każdego klienta, odpowiednie zabiegi estetyczne i pielęgnacyjne oraz opiekę najlepszych specjalistów.