
Świecowanie uszu
Świecowanie uszu (lejkowanie) jest wspaniałą metodą na oczyszczenie uszu z zalegającej woskowiny i innych zanieczyszczeń. Jest również skuteczne przy infekcjach górnych dróg oddechowych, zapaleniu krtani, nieżycie nosa, katarze siennym czy astmie oskrzelowej. Świecowanie uszu polecane jest także dla osób cierpiących na migrenę, zaburzenia snu czy niedosłuch.
Ziołowa świeca wykonywana jest ręcznie z naturalnej bawełny oraz wyselekcjonowanego ekstraktu miodowego i wosku pszczelego. Najważniejszymi składnikami leczniczymi są naturalne olejki eteryczne i sproszkowane zioła o ściśle dobranej ilości i składzie.
Podczas zabiegu spalana świeca wytwarza podciśnienie w kanale usznym. Prowadzi to do dostrzegalnej regulacji ciśnienia zatok. Ciśnienie krążące w kanale świecy dostarcza stężoną parę wzbogaconą ziołowymi olejkami eterycznymi do wewnątrz ucha. W wyniku tego następuje leczenie podrażnionych stref oraz usuwanie z ucha zanieczyszczeń i osadów na skutek działania podciśnienia a lokalnie dostarczone ciepło powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi, które wzmacnia immunologiczny system obronny danego miejsca oraz zwiększa częstość krążenia limfatycznego.
Świecowanie uszu należy do metod, które można stosować praktycznie u wszystkich, niezależnie od wieku.
Postępowanie po zabiegu:
Po wyjściu z gabinetu jeszcze przez kilka godzin można odczuwać mrowienie w okolicy głowy. Bezpośrednio po zabiegu należy chronić uszy – w chłodne dni czapką, a w cieplejsze – wacikami. Trzeba też w dniu zabiegu uważać, by do uszu nie dostała się woda, nie można np. iść na basen, pływać, nurkować, a nawet myć głowy. Niektórzy czują poprawę zdrowia czy samopoczucia tego samego dnia po zabiegu. Jeśli jednak dolegliwości były silne, świecowanie należy powtarzać – ilość zabiegów jest indywidualnie ustalana przez kosmetologa.
Wskazania do zabiegu:
- – zalegająca w uchu woskowina
- – podrażnienie uszu lub zatok
- – zaburzenia ostrości słuchu, niedosłuch
- – błędnikowe zaburzenia równowagi
- – przewlekłe stresy
- – szumy w uszach
- – migreny i bóle głowy
- – migreny szyjne
- – zapalenie zatok (nosowych, czołowych, szczękowych)
- – nieżyty nosa (również alergiczny nieżyt nosa)
- – zaburzenia przemiany materii
- – spadek odporności
- – dolegliwości okresu przekwitania
- – kłopoty z zasypianiem
Przeciwwskazania:
- – uczulenie na produkty pszczele
- – noszenie aparatów słuchowych
- – ostry stan zapalny ucha
- – niepełna i uszkodzona błona bębenkowa
- – urazy głowy
- – choroby zakaźne