Cosmelan

Strona główna / Service Post / Cosmelan

Wyrównanie kolorytu skóry, wygładzenie zmarszczek oraz blizn
1699 zł
Czas trwania: 60 minut

Ten zabieg jest dla Ciebie jeśli:

 

chcesz skutecznie pozbyć się przebarwień: posłonecznych, hormonalnych (melasma), piegów, tzw. „plam wątrobowych i innych. Może być wykonywany na twarzy, szyi, dekolcie, plecach, ramionach, dłoniach.

Efekty zabiegu

Najskuteczniejsza terapia wybielające. Skuteczna w 99% przypadków. Intensywność zabarwienia plam zmniejsza się o 95% – przebarwienia praktycznie znikają. Efekty zabiegu w przypadku skóry ciemnej widoczne są po 8 – 10 dniach, od rozpoczęcia terapii. U osób o jasnej karnacji zanik plam obserwuje się pomiędzy 8 a 21dniem kuracji.

Czas działania

Po zakończeniu terapii przebarwienia całkowicie znikają. Kuracja przerywa proces hiperpigmentacji ale nie eliminuje tendencji do tworzenia się przebarwień. Aby skutecznie zabezpieczyć się ponownym  powstaniem przebarwień ważne jest by nakładać krem cosmelan po każdej ekspozycji na słońce także po zakończeniu kuracji. Należy też pamiętać o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych.

Mechanizm działania

Cosmelan zawiera substancje hamujące działanie tyrozynazy – kluczowego enzymu w procesie tworzenie barwnika melaniny. Prowadzi to do stopniowego zmniejszenia się barwnika ilości barwnika i zaniku przebarwień.

Przebieg zabiegu

W skład zestawu wchodzą:

Cosmelan 1 – maska stanowiąca podstawę kuracji. Nakładana jest w gabinecie lekarskim. Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją po czasie określonym przez lekarza (od 5 do 10h)

Cosmelan 2 – krem podtrzymujący efekt działania zabiegu. Stosowany w domu rozpoczynając od 3 dnia po założeniu maski w gabinecie lekarskim z częstotliwością zaleconą przez lekarza. Pozwala na skuteczną redukcję przebarwień i gwarantuje trwałość terapii. Dodatkowo wykazuje silne działanie przeciwstarzeniowe i stymulujące. Czas trwania kuracji od 4 do 6 miesięcy. Stosowany po zakończeniu terapii zapobiega hiperpigmentacji

Hydra-Vital Faktor K – krem silnie odżywczo – nawilżający na twarz i szyje. Stanowi uzupełnienie kuracji.

Gabinet Kosmetologii Estetycznej

Szczecin

Słowackiego 8, Chłodna 1

tel: 883010606